Zarabiaj pisząc teksty i artykuły

Zarabianie przez Internet jest najbardziej efektywne i daje najbardziej wymierne korzyści, kiedy na wielkość zarobków wpływa tylko i wyłącznie poświęcony czas, odpowiednia praca i zaangażowanie w to włożone. Niezależność w możliwościach zarabiania pieniędzy daje sporą satysfakcję i często porządne zarobki. Jednym z takich sposobów jest zarabianie na pisaniu tekstów i artykułów.Jeśli potrafisz sporo pisać, masz obszerną wiedzę na różne tematy i zwyczajnie to lubisz – warto pomyśleć, jak na tym zarobić. Oczywiście można wybrać się na studia humanistyczne, dziennikarstwo, pisać opowiadania i dłuższe teksty, jednak konkurencja jest ogromna i niekoniecznie warto podporządkowywać całego życia pod to. Jednak w wolnych chwilach można spróbować swoich sił w pisaniu artykułów i innych tekstów na potrzeby Internetu. Tutaj też jest konkurencja, ale o wiele mniejsza niż próbując pisać teksty do wydania na papierze.

Zależnie od umiejętności pisania i posiadanej wiedzy można zarobić różne pieniądze. Podstawą jest jednak poprawność gramatyczna i ortograficzna, później oczywiście odpowiednia znajomość danych tematów. Zarobić można już na pisaniu krótkich tekstów po min. 1000 znaków na konkretne tematy, ze średnią znajomością zagadnienia – wtedy za taki tekst możemy zarobić kilka złotych. Pisze się go jednak dość szybko, w kilka do kilkunastu minut. Teksty tego typu nadają się zazwyczaj do potrzeb SEO, to tak zwany seo copywriting – przy pisaniu należy zwrócić uwagę na słowa kluczowe odnoszące się do tematu etc.

Jeśli uważasz się za eksperta w jakiejś dziedzinie, możesz zarobić spokojnie kilkanaście do kilkudziesięciu i więcej złotych za jeden artykuł po kilka tysięcy i ponad 10 tysięcy znaków. Zarobki są lepsze, jednak taki tekst musi być w pełni profesjonalny, poparty solidną wiedzą i odpowiednim językiem.

Jeszcze lepsze pieniądze można zarobić pisząc eksperckie teksty po angielsku – stawki są kilkukrotnie większe niż w złotówkach, jednak trzeba znać wyśmienicie język angielski.

Alternatywnymi sposobami zarobku w ten sposób jest pisanie postów na forach, tworzenie opisów stron internetowych, pisanie recenzji i inne. Tego typu zlecenia możesz znaleźć chociażby na stronie zlecenia.przez.net

Możesz również podjąć próbę pisania całkowicie na własną rękę, tworząc własnego eksperckiego bloga, stronę internetową etc. Takie przedsięwzięcie wymaga jednak pewnej inwestycji pieniężnej i czasowej, a nie zawsze przynosi pożądany skutek. W związku z tym doradzam wpierw zdobycie pewnego doświadczenia w tym biznesie przed rozpoczęciem działania samemu.

Jeśli chcesz spróbować tego typu zarobku – spróbuj wpierw z najprostszymi tekstami i artykułami, nabierzesz doświadczenia i zdobędziesz kontakty na przyszłość. W tym celu polecam dwie polskie platformy – TextBookers i GiełdąTekstów – są to giełdy kupna i sprzedaży różnej maści artykułów na potrzeby Internetu. Wystarczy założyć konto i można zacząć zarabiać pisząc artykuły zdalnie.

6 myśli na temat “Zarabiaj pisząc teksty i artykuły

 • 9 listopada 2011 o 22:57
  Permalink

  Potrafiąc pisać dobre teksty można zarabiać na pisaniu bloga, a konkretniej na programach partnerskich, które można na nim wykorzystać.

 • 20 listopada 2011 o 2:53
  Permalink

  Dzięki za zwrócenie uwagi na ten serwis. Mam nadzieję, że przyda mi się do kupienia jakichś wartościowych artykułów, które pomogą mi wypozycjonować moje strony.

  Zarabianie na pisaniu artykułów jest dobre na krótką metę, gdy ktoś dopiero zaczyna przygodę z zarabianiem przez internet i jest to przysłowiowe zaczynanie od zera. Jeżeli już mamy odpowiednią wiedzę i kapitał, to wówczas możemy wkroczyć na wyższy poziom i zamiast sprzedawać artykuły w celach zarobkowych kupować je. :)

 • 2 grudnia 2011 o 10:51
  Permalink

  Podoba mi się że wspomniałeś o ważnym fakcie – najlepiej pisać w tematyce, którą się dobrze zna, w której można uważać się za eksperta: nie dość, że można wtedy stworzyć naprawdę wartościowy tekst, to jeszcze pisanie na taki temat jest dużo przyjemniejsze :)

 • 4 grudnia 2011 o 9:58
  Permalink

  Naprawdę w dzisiejszych czasach wydaje mi się, że zarabianie na pisaniu tekstów dla innych jest zajęciem które może dać wymierne dochody. Teksty muszą być wartościowe i nie duplikowane a wtedy naprawdę na ilość zleceń nie można narzekać.

 • 9 grudnia 2011 o 1:25
  Permalink

  Pisanie wartościowych tekstów wymaga umiejętności copywritera. Oczywiście można się tego nauczyć jak wszystkiego, jeśli tylko ma się chęci.

  Dobry copywriter zarabia już niezłe pieniądze, a w Polsce ten zawód jest mało popularny, dlatego można tutaj osiągnąć dużo. Warto pamiętać, że liczą się umiejętności sprzedażowe, a tego też można się nauczyć.

 • 29 marca 2012 o 17:56
  Permalink

  Jeżeli ktoś potrafi szybko i dobrze pisać to taki serwis potraktuje raczej jako coś dodatkowego. A zajmowała się będzie zleceniami stałymi za lepszą kasę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *