5

Uploading plików – czym to się je?

W przeciągu ostatnich lat uploading stał się ciekawym sposobem na dorobienie sobie “kilku groszy”. Czy na uploadzie plików naprawdę da się zarobić?

Na uploadingu zdecydowanie można zarobić trochę grosza i wiem to z autopsji. Potrzeba jednak sporo samozaparcia, ambicji i wolnego czasu, przynajmniej na początku. Jak wiadomo, początki zazwyczaj nie są łatwe, ale tutaj szczególnie, także trzeba włożyć ww to trochę serca.
Na czym polega idea uploadingu? Opiera się ona na udostępnianiu wartościowych plików jak największej ilości ludzi. Jednak – jak powszechnie wiadomo – nie każdemu chce się to robić “charytatywnie”, także mamy także możliwość zarobić na wgrywaniu wszelkich plików. Zapewne większość z Was słyszała o serwisie rapidshare.com – jest to firma, która udostępnia użytkownikom z całego świata wgrywać i pobierać pliki z ich serwerów. Oczywiście nie robią tego za darmo, bo przy ściąganiu większej ilości zasobów internetowych trzeba zapłacić i wykupić sobie konto premium – oferują jedynie czasowe konta vip, także nie jest to opłata jednorazowa. Dzięki rapidshare można także zarobić – uploadując, choć tutaj jedynie marne grosze. W jaki sposób? Za każde ściągnięcie naszego pliku dostajemy jeden punkt, a po uzbieraniu 10000 punktów, możemy wymienić je na trzydziestodniowe konto premium. Takie konto jest warte około 20 polskich złotych, chociażby na Allegro.

Jednakże tego typu serwisów jest więcej, w dodatku oferujących łatwiejszy i bardziej adekwatny do włożonej pracy, zarobek. Podam tutaj przykład witryny HotFile czy Uploading.com – płacą za każde ściągnięcie pliku z większości krajów. Stawki? Zależne od kraju, utrzymujące się na poziomie 2-10$ za 1000 ściągnięć. Przykładowo za 1000 pobrań z Polski otrzymamy 2 dolary, a za tyle samo pobrać z USA czy z Wielkiej Brytanii – 10 dolarów. Pieniądze można zarobić jeszcze na polecaniu znajomych (10% z zarobków referrali), a do niedawna także na sprzedanych kontach premium (50% od ich kwoty). Dodatkowo, często dostępne są ciekawe promocje, zwiększające stawki za ściągnięcia czy inne.

Jak zarobić? Musimy obmyślić ciekawe, najlepiej nowatorskie, choć niekoniecznie, sposoby na dotarcie do jak największej ilości odbiorców wygrywanych przez nas plików. Wszelkie fora wielotematyczne, ściśle tematyczne, strony www, blogi. Co uploadować? To, co ludzie najchętniej ściągają z sieci. Lub to, co będą chętnie pobierali z Internetu.

Uploading plików – czym to się je?
Oceń ten artykuł

Opinie (5)

 1. Gustavio napisał(a):

  Ciekawe wpisy i ciekawy blog. Aczkolwiek miło by było jeśli pojawiłoby się więcej wpisów :)
  Pozdrawiam

 2. admin napisał(a):

  Dzięki, staram się jak tylko mogę ;)

 3. kokos napisał(a):

  Pisales o 1500$ (netto?)w jakim przedziale czasowym zarobiles ta kwote i ile czasu dziennie przy tym pracowales? Pytam poniewaz staram sie to przekalkulowac czyjest sens. Dobry blog btw. Pozdrowienia.

 4. admin napisał(a):

  Netto. Około 2-4 godzin dziennie, w przeciągu jakichś trzech miesięcy. Zarobki zależą w sumie od inicjatywy i włożonej pracy, także da radę sporo więcej, ale i nie trudno o spadki.

 5. […] to szerzej opisałem już we wpisie pt. Uploading plików – czym to się je? Generalnie wszystko polega na tym, aby wysyłać na serwery firmy uploadingowej pliki, które […]

Dodaj opinię
lunette de soleil ray ban ray ban pas cher lunette de soleil ray ban ray ban pas cher lunette de soleil ray ban ray ban pas cher occhiali da sole ray ban outlet occhiali da sole ray ban outlet occhiali da sole ray ban outlet occhiali da sole ray ban outlet occhiali da sole ray ban outlet occhiali da sole ray ban outlet louboutin pas cher louboutin pas cher louboutin pas cher louboutin pas cher louboutin pas cher louboutin pas cher louboutin outlet louboutin outlet louboutin outlet louboutin outlet louboutin outlet louboutin outlet air max pas cher air max pas cher air max pas cher air max pas cher air max pas cher air max pas cher air max outlet air max outlet air max outlet air max outlet air max outlet air max outlet sunglass hut Sunglass Hut Online Shop