Uploaded.net – płaci w euro

Uploaded.net, niegdyś działające pod domeną Uploaded.to – jeden z najpopularniejszych obecnie serwisów hostujących pliki. W sieci istnieje już ponad 3 lata, a właścicielem jest Niemiec.

Standardowo oferuje cztery sposoby uploadu plików:

  • bezpośrednio przez przeglądarkę
  • remote upload do masowego wgrywania
  • przez FTP używając np. FileZilli czy TC
  • import cudzych plików na własne konto

Poniżej pełna tabela przedstawiająca pieniądze jakie można zarobić, kiedy ludzie z podanych krajów będą pobierać nasze pliki.

Kraje/regiony 3-100 MB 100-1000 MB
GOLD: Niemcy – Wielka Brytania – Francja
Hiszpania – Australia – Belgia
USA – Kanada
10 € 40 €
SILVER: Austria – Japonia – Holandia
Dania – Grecja – Włochy
Polska – Rosja – Szwecja – Szwajcaria
5 € 10 €
BRONZE: Turcja – Brazylia – Argentyna – Meksyk 1 € 5 €

Wszystkie kwoty odnoszą się do 1000 pobrań.

Polska znajduje się w grupie srebrnej, co oznacza 5 euro (ponad 20 złotych) za każde tysiąc pobrań plików o wielkości 3 do 100 megabajtów, a także 10 euro (ponad 40 złotych) za pobrania plików 100-1000 MB.

O wiele lepiej potencjalne zarobki wyglądają dla Europy Zachodniej i Ameryki Północnej, dlatego warto wziąć pod uwagę upload plików, które znajdą odbiorców na tych terenach.

uploaded

Alternatywą dla zarabianie za każde pobranie pliku jest, jak zwykle, system naliczania prowizji za każde sprzedane konto premium, które zostało zakupione przez pobierającego nasz plik. Prowizja ta wynosi 65% do 75% wartości konta premium. Z oczywistych względów ten system lepiej sprawuje się zagranicą, ale zważając na wysokie stawki PPD (Pay Per Download) lepsze zyski będą zależały od specyfiki grupy docelowej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *