2

TextBookers.com – zarabiaj na pisaniu tekstów

TextBookers to platforma łącząca zleceniodawców z copywriterami. Różni się w swoich założeniach od TextMarketu i GiełdyTekstów dość znacznie i ma sporo plusów.

TextBookers nie jest giełdą tekstów. Zleceniodawcy dodają “szyte na miarę” zlecenia i czekają na ich wykonanie przez copywriterów. Klienci zamawiający teksty mają do wyboru 6 kategorii jakościowych tekstów wraz z cenami:

1. Teksty SEO

 • tekst preclowy – 1,2 zł za 1000 znaków
 • tekst zapleczowy 2 zł
 • opis do katalogów – 1,5 zł

2. Wysoka jakość

 • tekst tematyczny – 5 zł za 1000 znaków
 • tekst specjalistyczny – 15 zł
 • opis produktu – 3 zł

Ceny nie zawierają podatku VAT. Zleceniodawcy muszą określić w każdym zleceniu: liczbę tekstów, liczbę znaków w tekście, słowa kluczowe, tematykę i ewentualnie opis zlecenia. Dodatkowo od niedawna możliwe jest zamawianie tekstów w języku angielskim i niemieckim prócz polskiego.

Jak zacząć zarabiać z TextBookers?

Najpierw musisz się zarejestrować. Po rejestracji i logowaniu wejdź w zakładkę Strefa copywritera i podaj tam numer IBAN, czyli PL (dla Polski) + numer swojego konta bankowego, np. PL12 1234 5678 0000 0000 1234 5678. Teraz wystarczy wypełnić formularz zgłoszeniowy, w którym wybierasz interesujące Cię kategorie tematyczne, rodzaje tekstów jakie zamierzasz pisać, język tekstów (do wyboru polski, angielski i niemiecki). Napisz także parę słów o swoim doświadczeniu, a także przykładowy tekst o podanej tematyce i jakości.

Takie zgłoszenie powinno być zweryfikowane w przeciągu 48h i wtedy będziesz już móc zacząć pisać teksty za pieniądze. Stawki za teksty wynoszą tyle ile podane jest powyżej, minus mała prowizja TextBookers za pośrednictwo.

Największym plusem TextBookers jest zdecydowanie ilość zleceń, zawsze jest ich sporo w różnych kategoriach, także zarobki zależą wyłącznie od czasu i pracy jaką włożysz w pisanie tekstów.

Zmiany w TextBookers

Z dniem 27 kwietnia 2014 roku TextBookers wprowadziło trzy ważne zmiany, o które zabiegało wielu użytkowników systemu.

 • TextBookers rozliczy podatek dochodowy, wystawiając PIT 11 pod koniec roku
 • Wypłaty nie będą automatycznie wysyłane co miesiąc, wprowadzone zostaje minimum 200 punktów (200 zł) i można je wypłacić w dowolnym momencie.
 • Zastosowanie stawki 50% kosztów uzyskania przychodu spowoduje, że podatek wyniesie w praktyce 9% od dochodu.

Zmiany zdecydowanie na plus, zwłaszcza uproszczenie rozliczania się z zarobionych pieniędzy. Minimum do wypłaty może trochę odstraszać nowych użytkowników, ale nie powinno być problemem, gdyż tekstów do pisania jest mnóśtwo.

TextBookers.com – zarabiaj na pisaniu tekstów
5 (100%) 2 ocen

Opinie (2)

 1. Przemek Pufal napisał(a):

  Właśnie niedawno dowiedziałem się, że Textmarket i Giełda Tekstów mają konkurencję, ale to dobrze, jest w czym wybierać.

 2. […] obecnie przechodzi restrukturyzację, warto więc zainteresować się konkurencją – TextBookers i […]

Dodaj opinię
lunette de soleil ray ban ray ban pas cher lunette de soleil ray ban ray ban pas cher lunette de soleil ray ban ray ban pas cher occhiali da sole ray ban outlet occhiali da sole ray ban outlet occhiali da sole ray ban outlet occhiali da sole ray ban outlet occhiali da sole ray ban outlet occhiali da sole ray ban outlet louboutin pas cher louboutin pas cher louboutin pas cher louboutin pas cher louboutin pas cher louboutin pas cher louboutin outlet louboutin outlet louboutin outlet louboutin outlet louboutin outlet louboutin outlet air max pas cher air max pas cher air max pas cher air max pas cher air max pas cher air max pas cher air max outlet air max outlet air max outlet air max outlet air max outlet air max outlet sunglass hut Sunglass Hut Online Shop