Skrill, dawne MoneyBookers – łatwe płatności internetowe

Skrill logoSkrill, przez długie lata znany pod nazwą MoneyBookers, to brytyjska firma umożliwiająca dokonywanie płatności przez Internet. Moneybookers powstał w 2001 roku, a w 2011 nazwa została zmieniona na Skrill. Z jego usług korzysta ponad 30 milionów ludzi, wliczając w to ponad 135 tysięcy sprzedawców, na czele z takimi markami jak Facebook, Skype, eBay czy Steam (dane z początku 2013 roku).

Skrill pozwala na błyskawiczne wysyłanie i otrzymywanie pieniędzy w 41 walutach świata, także przy użyciu kart kredytowych i debetowych. Jest niezłą alternatywą dla konkurencyjnego PayPal’a. Jest nieco mniej popularny, ale obsługuje np płatności u bukmacherów internetowych, na co PayPal nie pozwala.

skrill-moneybookers-rejestracja

Aby zacząć używać Skrill’a wystarczy zarejestrować się, podając swój adres e-mail, który będzie naszym numerem konta, a także podstawowe dane osobiste. Konto można zasilić środkami pieniężnymi poprzez przelew z własnego konta bankowego albo przez przelew z innego konta Skrill. Możliwe jest także połączenie konta z własną kartą kredytową lub debetową, a nawet wyrobienie własnej karty płatniczej Skrill MasterCard. Co ciekawe, taka karta może obsługiwać jedną z czterech walut: amerykańskie dolary (USD), euro (EUR), polskie złote (PLN) lub brytyjskie funty (GBP).

Jedna myśl na temat “Skrill, dawne MoneyBookers – łatwe płatności internetowe

  • 3 marca 2014 o 1:35
    Permalink

    Ostatnio zdarzają mi się maile od oszustów podszywających się pod Skrill. Próbują wyłudzić hasła do kont poprzez informację, że konto ulegnie zamknięciu jeśli nie zaakceptujemy nowego regulaminu. Emaila można bardzo łatwo pomylić z oryginałem, ale link prowadzi do account.skrillv.com. Warto uważać.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *