Programy partnerskie hostingów

Konkurencja na światowym i polskim rynku firm hostingowych i tych oferujących serwery dedykowane czy VPS jest obecnie bardzo duża. Firmy potrzebują promocji w Internecie i tutaj świetnym rozwiązaniem są programy partnerskie ich usług.

Za granicą praktycznie każda większa marka hostingowa oferuje swój program partnerski, chociażby DreamHost, GoDaddy, Site5, Host9, BlueHost i dziesiątki innych. W Polsce nie jest aż tak kolorowo, ale i tak większość rodzimych hostingów oferuje swoim klientom zarabianie na programie partnerskim.

Większość z polskich hostingów proponuje stawki w granicach 10-30% od sprzedanej usługi, także przy przedłużeniach. Bardzo rzadko można spotkać drugi czy trzeci poziom polecania. Minimum wypłat są zróżnicowane, zwykle od 50 do 200 złotych. Niekiedy zgromadzone z poleceń pieniądze mogą zostać bezpośrednio przeznaczone na zakup usług w danej firmie.

Poniżej lista polskich hostingodawców z programami partnerskimi dla klientów.

Z zagranicznych programów partnerskich hostingodawców mogę polecić m.in. Site5, DreamHost czy HostNine, prowizje są tam bardzo różne i często się zmieniają się z uwagi na promocje,  obecnie w DreamHost to 10% + 97$, a w Site5 25$ od poleconego. Jak widać prowizje bardziej atrakcyjne na krótszą metę, ale warto dokładnie przeczytać ToS, dla przykładu w Site5 konto poleconego musi pozostać opłacane przez minimum 60 dni.

Jeśli znacie jeszcze jakieś warte uwagi PP hostingów – piszcie w komentarzach, a dodam je do spisu.

3 komentarze do “Programy partnerskie hostingów

 • 1 marca 2014 o 16:42
  Permalink

  Seolite ma obecnie 30% prowizji.

 • 3 marca 2014 o 1:43
  Permalink

  Dzięki, zaktualizowane.

 • 4 marca 2014 o 20:54
  Permalink

  Skoro mowa o programach partnerskich firm hostingowych to brakuje mi tutaj jeszcze oferty hostingu GVO.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.