PayPal – bezpieczny bank internetowy

PayPal logo

PayPal to najbardziej znana internetowa firma umożliwiająca transfer pieniędzmi w różnych walutach bezpośrednio przez Internet przy pomocy jedynie adresu e-mail. Jest to tak zwany cyfrowy portal (ang. digital wallet).

PayPal powstał w 1998 roku w Stanach Zjednoczonych. W 2002 roku PayPal został zakupiony przez serwis aukcyjny eBay za 1,5 miliarda dolarów. Obecnie strona PayPal.com jest 45 najpopularniejszą stroną na świecie, a z jej usług korzysta regularnie ponad 100 milionów ludzi (dane na 2012 rok).

Rejestracja konta w PayPal

Konto w PayPal może założyć każda pełnoletnia osoba na świecie. Aby założyć konto wystarczy wejść na stronę PayPal.com i kliknąć „Założ darmowe konto”. Do wyboru są dwie opcje – konto osobiste na osobę prywatną lub konto firmowe. Po wyborze rodzaju konta należy wypełnić formularz z danymi osobistymi i zatwierdzić. Po chwili powinien przyjść e-mail powitalny i to właściwie tyle.

Prowizje w PayPal

Samo utrzymywanie konta PayPal jest w pełni darmowe. Przy kupowaniu również nie ma żadnych opłat.

Prowizje pojawiają się przy sprzedaży towarów i wysyłaniu pieniędzy. Przy sprzedaży jest to od 1,9% do 2,9% całkowitej kwoty sprzedaży + stała opłata 0,80 zł. za transakcję. Natomiast wysyłając pieniędze w obrębie Polski jest w pełni darmowe. Drobne prowizje mogą pojawić się przy przewalutowaniu na koncie otrzymującego pieniądze, jeśli występuje różnica w walutach. Wysyłając pieniądze do krewnych/znajomych jest pozbawione jakichkolwiek opłat czy prowizji.

Jak zweryfikować konto PayPal?

Weryfikację konta PP można przeprowadzić na dwa sposoby: za pomocą rachunku bankowego lub karty debetowej/kredytowej. Obydwa sposoby są dość podobne i zajmują mniej więcej tyle samo czasu. Sama weryfikacja konta pozwala na otrzymywanie i wysyłanie większych sum pieniędzy i zwiększa naszą wiarygodność w oczach samego PayPala, a także sprzedawców.

Pierwsza opcja, czyli weryfikacja przez konto bankowe. W tym celu wystarczy dodać do konta PayPal rachunek bankowy (na te same dane). Wtedy PayPal automatycznie wyśle na to konto bankowe dwie małe kwoty pieniężne, które powinny dojść w przeciągu 2-4 dni roboczych. Po otrzymaniu tych niewielkich sum (zwykle poniżej złotówki) należy zalogować się na swoje konto PayPal i wejść kolejno w Profil ->Moje pieniądze -> Rachunki bankowe -> Niepotwierdzony -> Potwierdź i tutaj wpisz dwie kwoty tych przelewów od PayPal-a.

Druga opcja, czyli weryfikacja przez kartę debetową lub kredytową. W zakładce Moje pieniądze trzeba kliknąć na Dodaj kartę i wypełnić wszelkie wymagane dane. Karta zostanie obciążona niewielką kwotą (również poniżej złotówki), a na wyciągu (po 2-4 dniach) przy tym obciążeniu pojawi się napis PAYPAL i czterocyfrowy kod, który należy wpisać na swoim koncie PayPal, aby dopełnić potwierdzenie karty.

W stworzeniu artykułu pomógł nam redaktor serwisu ksiegujznami.pl

Jeden komentarz do “PayPal – bezpieczny bank internetowy

  • 15 grudnia 2013 o 16:22
    Bezpośredni odnośnik

    Konto w Paypal zakładałem ładnych kilka lat temu. Wówczas służyło do wypłat z zagranicznych programów partnerskich, nie miało aż tak bardzo rozbudowanych możliwości. A dziś sam we własnej firmie pozwalam klientom na płatności Paypal. Prosto i przyjemnie. Błyskawiczne płatności, łatwość wymieniania na złotówki czy inne waluty.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *