1

PayPal – bezpieczny bank internetowy

PayPal logo

PayPal to najbardziej znana internetowa firma umożliwiająca transfer pieniędzmi w różnych walutach bezpośrednio przez Internet przy pomocy jedynie adresu e-mail. Jest to tak zwany cyfrowy portal (ang. digital wallet).

PayPal powstał w 1998 roku w Stanach Zjednoczonych. W 2002 roku PayPal został zakupiony przez serwis aukcyjny eBay za 1,5 miliarda dolarów. Obecnie strona PayPal.com jest 45 najpopularniejszą stroną na świecie, a z jej usług korzysta regularnie ponad 100 milionów ludzi (dane na 2012 rok).

Rejestracja konta w PayPal

Konto w PayPal może założyć każda pełnoletnia osoba na świecie. Aby założyć konto wystarczy wejść na stronę PayPal.com i kliknąć “Założ darmowe konto”. Do wyboru są dwie opcje – konto osobiste na osobę prywatną lub konto firmowe. Po wyborze rodzaju konta należy wypełnić formularz z danymi osobistymi i zatwierdzić. Po chwili powinien przyjść e-mail powitalny i to właściwie tyle.

Prowizje w PayPal

Samo utrzymywanie konta PayPal jest w pełni darmowe. Przy kupowaniu również nie ma żadnych opłat.

Prowizje pojawiają się przy sprzedaży towarów i wysyłaniu pieniędzy. Przy sprzedaży jest to od 1,9% do 2,9% całkowitej kwoty sprzedaży + stała opłata 0,80 zł. za transakcję. Natomiast wysyłając pieniędze w obrębie Polski jest w pełni darmowe. Drobne prowizje mogą pojawić się przy przewalutowaniu na koncie otrzymującego pieniądze, jeśli występuje różnica w walutach. Wysyłając pieniądze do krewnych/znajomych jest pozbawione jakichkolwiek opłat czy prowizji.

Jak zweryfikować konto PayPal?

Weryfikację konta PP można przeprowadzić na dwa sposoby: za pomocą rachunku bankowego lub karty debetowej/kredytowej. Obydwa sposoby są dość podobne i zajmują mniej więcej tyle samo czasu. Sama weryfikacja konta pozwala na otrzymywanie i wysyłanie większych sum pieniędzy i zwiększa naszą wiarygodność w oczach samego PayPala, a także sprzedawców.

Pierwsza opcja, czyli weryfikacja przez konto bankowe. W tym celu wystarczy dodać do konta PayPal rachunek bankowy (na te same dane). Wtedy PayPal automatycznie wyśle na to konto bankowe dwie małe kwoty pieniężne, które powinny dojść w przeciągu 2-4 dni roboczych. Po otrzymaniu tych niewielkich sum (zwykle poniżej złotówki) należy zalogować się na swoje konto PayPal i wejść kolejno w Profil ->Moje pieniądze -> Rachunki bankowe -> Niepotwierdzony -> Potwierdź i tutaj wpisz dwie kwoty tych przelewów od PayPal-a.

Druga opcja, czyli weryfikacja przez kartę debetową lub kredytową. W zakładce Moje pieniądze trzeba kliknąć na Dodaj kartę i wypełnić wszelkie wymagane dane. Karta zostanie obciążona niewielką kwotą (również poniżej złotówki), a na wyciągu (po 2-4 dniach) przy tym obciążeniu pojawi się napis PAYPAL i czterocyfrowy kod, który należy wpisać na swoim koncie PayPal, aby dopełnić potwierdzenie karty.

PayPal – bezpieczny bank internetowy
5 (100%) 2 ocen

Opinie (1)

  1. www.problemzdlugami.pl napisał(a):

    Konto w Paypal zakładałem ładnych kilka lat temu. Wówczas służyło do wypłat z zagranicznych programów partnerskich, nie miało aż tak bardzo rozbudowanych możliwości. A dziś sam we własnej firmie pozwalam klientom na płatności Paypal. Prosto i przyjemnie. Błyskawiczne płatności, łatwość wymieniania na złotówki czy inne waluty.

Dodaj opinię
lunette de soleil ray ban ray ban pas cher lunette de soleil ray ban ray ban pas cher lunette de soleil ray ban ray ban pas cher occhiali da sole ray ban outlet occhiali da sole ray ban outlet occhiali da sole ray ban outlet occhiali da sole ray ban outlet occhiali da sole ray ban outlet occhiali da sole ray ban outlet louboutin pas cher louboutin pas cher louboutin pas cher louboutin pas cher louboutin pas cher louboutin pas cher louboutin outlet louboutin outlet louboutin outlet louboutin outlet louboutin outlet louboutin outlet air max pas cher air max pas cher air max pas cher air max pas cher air max pas cher air max pas cher air max outlet air max outlet air max outlet air max outlet air max outlet air max outlet sunglass hut Sunglass Hut Online Shop