FileSonic – jak zarabiać na uploadingu plików?

FileSonic to program, który umożliwia zarabianie na uploadzie plików. Oczywiście na wysyłaniu na ich serwery, a następnie rozsyłaniu i popularyzowaniu swoich uploadów/plików w Internecie. Jest wypłacalny, a do tego oferuje jedne z najlepszych stawek na rynku.

Pierwsze co Ci mogło przyjść na myśl to zapewne wysokość zarobków. Jest ona uzależniona jedynie od Twojej pracy i działań, od niczego innego. Dziennie można spokojnie zarobić 10-30$. Ja w lepsze dni daję radę zarobić nawet 25$, a znam osoby które wyciągają jeszcze sporo więcej. Oczywiście nie bierze się to z niczego, tylko z poświęconego czasu i włożonej pracy. W moim przypadku jest to kilka godzin dziennie, góra 3-4.

Czym jest uploading plików?

Zagadnienie to szerzej opisałem już we wpisie pt. Uploading plików – czym to się je? Generalnie wszystko polega na tym, aby wysyłać na serwery firmy uploadingowej pliki, które ludzie będą chcieli pobierać. Uploadować można na różne sposoby, z własnego komputera (wtedy przyda się w miarę dobre łącze) lub przez tak zwany remote upload, gdzie łącze nie ma żadnego znaczenia, a jest to bardzo proste.

Gdzie tutaj zarobek?

Za każde pobranie Twojego pliku firma płaci. Ile? Dokładne stawki są podane w tabeli na stronie, zamieszczam je także tutaj:

Zapłata za 1000 pobrań
Rozmiar/Kraj* A B C D
1-50 MB $7.00 $5.00 $2.00 $1.00
51-100 MB $10.00 $7.00 $4.00 $2.00
101-250 MB $16.00 $14.00 $8.00 $3.00
251-400 MB $25.00 $19.00 $14.00 $4.00
401-1024 MB $30.00 $23.00 $18.00 $6.00
1025+ MB $35.00 $25.00 $20.00 $8.00

* Grupy krajów:

 1. USA, Wielka Brytania, Niemcy
 2. Australia, Austria, Belgia, Kanada, Dania, Finlandia, Francja, Irlandia, Włochy, Holandia, Nowa Zelandia, Norwegia, Arabia Saudyjska, Singapur, Szwecja, Szwajcaria, U.A.E
 3. Brazylia, Bułgaria, Cypr, Czechy, Grecja, Węgry, Iran, Japonia, Kuwejt, Łotwa, Litwa, Luksemburg, Polska, Portugalia, Katar, Rumunia, Rosja, RPA, Hiszpania
 4. Wszyscy inne kraje (bez Hong Kongu)

Na podstawie powyższej tabeli łatwo można wywnioskować, że najbardziej opłaca się uploadować pliki powyżej 100MB i 250MB, głównie dla użytkowników zamieszkujących Europę Zachodnią i Amerykę Północną. Jednak na pobraniach z Polski i innych mniej popularnych narodach także można zarobić niezłe kwoty, nawet do 20 dolarów za tysiąc pobrań, to jest około 60 złotych.

Liczby pobrań mogą się na pierwszy rzut oka wydawać sporymi, jednak na swoim przykładzie napiszę, że tysiąc pobrań udaje mi się spokojnie ‘zebrać’ prawie każdego dnia.

Rejestracja w FileSonic

Jeśli zdecydowałeś się już na ten sposób zarobku, to musisz założyć konto w FileSonic (alternatywnie mogę polecić Hotfile).

Aby dokonać rejestracji, wchodzimy na stronę główną FileSonic i klikamy na napis zapisz się teraz/sign up (język polski powinien automatycznie się włączyć). W ten sposób zostaniemy przekierowani do formularza rejestracji. Kolejno wpisujemy nick (przezwisko), adres e-mail (musi być prawdziwy) oraz przepisujemy kod z obrazka (może być trudny, jeśli będzie to polecam odświeżyć obrazek za pomocą małego niebieskiego przycisku po prawej stronie). W końcu akceptujemy warunki i postanowienia i klikamy na zapisz się.

W przeciągu kilku minut, często nawet od razu powinna przyjść wiadomość na podany e-mail. Jeśli e-mail nie dojdzie po paru minutach, warto sprawdzić folder spam – czasem błędnie się tam dostaje. Będzie zawierała wygenerowane hasło i link aktywacyjny konta. Klikamy na link – przekieruje nas na witrynę FileSonic’a. Automatycznie powinniśmy być zalogowani, a jeśli tak nie będzie – wystarczy zalogować się za pomocą loginu i hasła z maila.

Od razu po pierwszym zalogowaniu polecam wejść do zakładki Ustawienia u góry strony i zmienić hasło na własne, wybrać rodzaj płatności (najlepiej PayPal bądź AlertPay), numer konta płatności (w PP i AP jest to e-mail) i zaznaczyć plan płatności jako Pay Per Download – jest to najbardziej opłacalne rozwiązanie.

Jak zarabiać na uploadingu?

Sprawy techniczne mamy już za sobą, więc przejdźmy do najważniejszej kwestii, czyli zarabiania pieniędzy.

Aby zarobić na uploadingu musimy znaleźć lub stworzyć pliki, które ludzie z chęcią będą pobierali. Najłatwiejszymi przykładami są gry, muzyka, filmy, programy czy skrypty. Możemy je uploadować na dwa główne sposoby – z własnego komputera (przyda się dość niezłe łącze) lub poprzez tak zwany remote upload czyli zdalne wysyłanie. Pierwszy sposób jest prosty, zwyczajnie wgrywamy pliki z własnego komputera na serwery FileSonic’a. Natomiast drugi sposób jest jeszcze prostszy, szybszy i nie jest do niego potrzebne dobre łącze. Wyszukujemy w sieci ciekawe pliki, które sami z chęcią byśmy pobrali i które inni często pobierają. Warto sugerować się liczbą wyświetleń tematów na forach czy podstron na serwisach. Pozwoli nam to określić, które pliki są popularne. Wchodzimy wtedy do często odwiedzanego tematu i pobieramy pliki na swój dysk, by później wgrać je do FileSonic’a. Drugi sposób jest podobny, ale wyszukujemy w tematach linki odnoszące się właśnie do FileSonic’a i wklejamy później do zakładki zdalne wysyłanie w wyślij w nagłówku witryny filesonic.com. System automatycznie przeniesie je na nasze konto. Będą widoczne, wraz z linkami do nich w zakładce zarządzaj plikami.

Co zrobić następnie? Teraz, gdy mamy już linki do naszych plików, musimy je skutecznie wypromować w Internecie. Do samych linków warto dodać jakieś zdjęcia czy screeny, a także opis pliku, by wzrosło zaufanie potencjonalnego pobierającego. Gdzie promować nasze pliki? Miejsc w sieci jest mnóstwo, generalnie najbardziej polecam fora, a także serwisy tematyczne.

Dodam jeszcze, że nie warto poprzestawać na kilku czy kilkunastu plikach – trzeba umieć się przebić i brnąć dalej, wtedy nasze zarobki okażą się bardzo satysfakcjonujące. Można znaleźć też swojego rodzaju nisze tematyczne, w któych brakuje dobrych jakościowo uploadów, jest na nie zapotrzebowanie, a ludzie chętnie będą je pobierali.

No i sprawa najważniejsza. FileSonic oczywiście wypłaca pieniądze i jest pod tym względem najbardziej regularny (na równi z Hotfile) – wypłaca co tydzień w każdy wtorek, jeśli stan Twojego konta przekroczył 15$

7 myśli na temat “FileSonic – jak zarabiać na uploadingu plików?

 • 27 kwietnia 2011 o 12:46
  Permalink

  Warto dodać, że jest to nielegalne, zakładam, że dodajesz pliki do warezów, w innym wypadku nie uzbierałbyś nawet dolara …miesięcznie.

 • 27 kwietnia 2011 o 13:35
  Permalink

  witam, dlaczego nei dziala remote control na filesonic, mimo tego ze mam konto premium. W ustawieniach gdzie trzeba podac login i haslo do konta premium nie moge znalesc *filesonic.com ;/ pozdrawiam

 • 29 kwietnia 2011 o 12:55
  Permalink

  @Luke, można zarabiać na różnych rodzajach plików – wystarczy znaleźć odpowiednie nisze, szczególnie niezagospodarowane – sam jestem tego przykładem i zapewniam Cię, że wyciągam na tym rozsądne pieniądze. Zresztą wrzucę niedługo trochę screenów z wypłat.

  @skd, istotnie od paru dni nie działa remote fsc2fsc, nie znam przyczyny, w każdym razie zapytanie do supportu powinno rozwiać wszelkie wątpliwości.

 • 9 maja 2011 o 18:38
  Permalink

  Co znaczy “wypłaca co tydzień w każdy wtorek, jeśli stan Twojego konta przekroczył 15$”?
  A jeśli np. konto dopiero założone, na którym nie ma złotówki?

 • 9 maja 2011 o 23:34
  Permalink

  Tak jak napisałem, wypłata nastąpi dopiero po skumulowaniu 15$ na koncie.

 • 13 października 2011 o 20:30
  Permalink

  Ja dziennie wyciskam 10$ przy pracy dziennej 3 h ;D

 • 22 listopada 2011 o 11:00
  Permalink

  a w jaki sposób wyciskasz 10 baksów dziennie Pawle ? wrzucasz pliki na jakieś fora ,czy jak ?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *