AlertPay – darmowy bank internetowy do odbierania i wysyłania płatności

AlertPay (obecnie Payza) to darmowy internetowy system płatności, założony w 2004 roku w Montrealu. Jest dostępny na terytorium 206 państw, także Polski. Obsługuje 21 walut, w tym nasze polskie złote. Korzysta z niego, do tej pory, ponad dwa miliony klientów. Liczby robią wrażenie, jak na dotąd mało znany system, nieprawdaż? AlertPay jest normalnie zarejestrowaną firmą w Kanadzie, nie posiada jednakże statusu banku – podobnie jak większy bliźniak PayPal. Połączenia przez internet są szyfrowane przez certyfikaty SSL i kilka innych zabezpieczeń, także nie musimy się bać o bezpieczeństwo naszych pieniędzy.

AlertPay jest niewątpliwie świetną alternatywą dla PayPal’a, gdy ten drugi zaczął nieprzychylnym okiem patrzeć na przelewy w obrębie get paid. Często właśnie dlatego przeciągu ostatnich kilku lat coraz większa rzesza użytkowników postanawia skorzystać z usług tego banku internetowego. Jakie są jego plusy i minusy? AlertPay proponuje nam cztery opcje rodzaje kont:

  • Starter Account, czyli osobiste konto startowe
  • Personal Account, czyli osobiste konto rozszerzone
  • Business Account, czyli konto biznesowe

Pierwsze dwa konta przeznaczone są dla osób fizycznych, a dwa ostatnie – dla firm.

Opiszę krótko zalety poszczególnych kont.

Starter Account – idealne dla początkujących użytkowników. Można używać kart kredytowych do wykonywania płatności. Miesięczny limit otrzymywania pieniędzy wynosi 400$, a całkowity 2000$. Po przekroczeniu limitów zmieniamy status konta na…

Personal Account – przeznaczone dla nieco bardziej aktywnych. Tutaj mamy już małe prowizje przy otrzymywaniu kasy, które wynoszą 2.5% + 0.25$ za każdy przelew przychodzący. Do naszej dyspozycji są dostępne narzędzia handlowe, oraz obsługa masowych płatności.

Business Account – konto dla użytkowników biznesowych, posiada opcje takie jak Personal Account, z kilkoma dodatkowymi opcjami.

Zasilić konto AlertPay można na różne sposoby, m.in. przelewem z konta bankowego, transakcją z innego konta AlertPay, czekiem czy kartą kredytową.

Natomiast wypłacić środki z naszego konta AlertPay możemy za pośrednictwem przelewu bankowego, lub czekiem. Dla początek spokojnie powinno wystarczyć konto Starter.

Chcesz założyć darmowe konto w AlertPay?

Rejestracja w AlertPay jest banalnie prosta. Wpierw wejdź w link:

Rejestracja w AlertPay

Rejestracja w Payza (dawna AlertPay)

Następnie przechodzimy do zakładki “Sign Up” i krok po kroku rejestrujemy się wg wskazówek na stronie.
Ważna rada po rejestracji: zapamiętaj swój PIN, gdyż będzie Ci on potrzebny to dokonywania przelewów pieniężnych. Dodatkowo – adres Twojego konta to Twój e-mail, pod którym jesteś zarejestrowana/y w AlertPay.

W maju 2012 roku AlertPay został przejęty przez brytyjską spółkę i tym sposobem powstała Payza. Pozwoliło to na znaczący rozwój i obecnie Payza obsługuje płatności na coraz większej liczbie stron internetowych, a tym tych pozwalających na zarabianie. Obecni są nawet na Amazonie. Trzon projektu się również nie zmienił, jest trochę zmian, np. dostępne są tylko trzy rodzaje kont: Starter, Personal i Business, wobec poprzednich czterech możliwości – ale to raczej ułatwienia i to na plus.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *